تشخیص مکمل اصل

تشخیص مکمل اصل

تشخیص مکمل اصل شاید یکی از بزرگترین چالش ها برای خرید مکمل های ورزشی باشد. همیشه در هنگام خرید مکمل ها از مکان های ناشناس (نه لزوما مکان های بدنام) این نگرانی را داریم که آیا این مکمل اصل است یا مکمل تقلبی؟؟؟؟؟ در این پست، سایت تناسب طلایی به بررسی ویژگی های و روش های تشخیص مکمل اصل از مکمل تقلبی خواهد پرداخت. 

با علایمی و روش هایی که در زیر آورده شده است می توان مکمل های اصل از مکمل تقلبی را در هنگام خرید مکمل تشخیص دهیم.

۱- چک کردن برند برای تشخیص مکمل اصل

خرید مکمل اصل

تشخیص مکمل اصل – برند ها

معمولا برند های معروف دارای علایم اختصاری برای خود می باشند. برند های هر شرکت را می توان به شکل های مختلفی طراحی کرد ولی برند اصلی دارای شکلی واحد می باشد. به دنبال این علایم و اشکال بر روی مکمل های در هنگام خرید مکمل باشید. همواره هر شرکت اطلاعات مهمی را بر روی محصولات خود درج می کند این اطلاعات از قبیل زمان تولید، مدت زمان اعتبار، کشور سازنده است. عدم درج این اطلاعات یا اشتباه در درج آنها نیز یکی دیگر از راه های تشخیص مکمل تقلبی در هنگام خرید مکمل می باشد.  

۲- آزمون مهر و موم (تشخیص مکمل تقلبی) 

توصیه برای خرید مکمل

تشخیص مکمل تقلبی – نام برند بر روی مهروموم داخلی درب

ویژگی های مکمل اصلی و تقلبی

نام برند بر روی مهروموم درب

یکی از روش ها مناسب برای تشخیص مکمل اصل در هنگام خرید مکمل مهروموم مکمل می باشد. اگر هیچ مهر و موم در ظرف مکمل شما وجود ندارد، آن مکمل تقلبی است. همچنین مهر و موم در قسمت داخلی درب نیز باید وجود داشته باشد. مکمل تقلبی به صورت آزاد بسته بندی می شوند و کیفیت پایین دارند. اگر محصول معتبر باشد، مهر و موم در داخل درب و بر روی درب باید لبه های مناسب داشته باشد و به طور یکنواخت متصل شده باشد. بر روی مهروموم های محصولات اصل معمولا نام برند تجاری وجود دارد اگر مهروموم داخل درب یا بر روی درب ساده است به احتمال زیاد یک مکمل تقلبی را خریداری کرده اید. این روش یکی از بهترین راه های تشخیص مکمل اصل  در هنگام خرید مکمل است.

۳- آزمون مخلوط کردن

خرید مکمل

خرید مکمل و تشخیص مکمل اصل – آزمون مخلوط کردن

یک قاشق پودر پروتئین خود را به مقدار آب در دمای طبیعی اضافه کنید. در یک شیکر ۳۰ ثانیه تکان دهید. اگر متوجه وجود تیکه های پروتئین و یا قسمت های حل نشده و یا تیکه تیکه شدن پروتئین شدید حتما شما مکمل تقلبی خریداری کرده اید. این روش شاید یک روش برای تشخیص مکمل تقلبی پروتئین باشد.

۴- آزمون طعم 

تشخیص مکمل اصل

تست مزه

برای خرید های انترنتی لازم است که قبل از این که خرید خود را کامل کنید به قسمت نظرات کاربران یا تالارهای گفتمان رفته و نظرات مختلف را مطالعه کنید. درباره مزه ای که باید مکمل شما بدهد نیز مطالعه کنید. اگر مزه آن با گفته دیگران تطابق نداشت مکمل تقلبی خریداری کرده اید. همچنین اگر قبل از این، از مکمل های یک برند استفاده کرده اید و در حال حاضر هم خریداری کرده اید ولی مزه قبل را از آن حس نمی کنید مجددا به احتمال زیاد مکمل تقلبی خریداری کرده اید. در غیر این صورت، تغییر مزه از تغییرات سازنده به وجود آمد و این چیزی است که باید بررسی کنید.

۴- تست بارکد یا QR کد

تست QR در هنگام خرید مکمل

خرید مکمل – QR چک

بارکد و QR کد باید با لینک URL صحیح اطلاعات محصول را نمایش بدهد. شما همچنین می توانید از اسکنر QR کد در تلفن همراه خود برای دریافت اطلاعات دقیق محصول استفاده کنید. QR کد یک راه امن برای تعیین اعتبار در هنگام خرید مکمل است.

۵- تخفیف های غیر واقعی (تشخیص مکمل اصل)

تخفیف های نامعقول

تخفیف در هنگام خرید مکمل

اگر مکمل را به صورت انترنتی بخرید بسیار عالی است چون امکان دارد درصدی از قیمت محصول به شما تخفیف داده شود. تخفیف بر روی کالا ها و محصولات برند معمولا دارای رنج معقولی می باشند. به طور مثال اگر شما مکملی را با تخفیف ۷۰ تا ۸۰ تخفیف خریداری می کنید به احتمال بسیار زیاد این مکمل تقلبی می باشد.

۶- اشتباهات گرامری و املایی

محصولات جعلی را می توان به وضوح از طریق املای اشتباه (یک حرف اضافه یا یک حرف جا افتاده) یا خطاهای دستورزبانی در هنگام خرید مکمل شناسایی کرد. این خطا های دستور زبانی و املایی معمولا از سواد کم کلاهبرداران ناشی می شود. بنابراین به طور دقیق روی مکمل ها را مطالعه کنید. برای مثال می توان برند MuscleTech به صورت MscleTech غلط نوشته شود.

تیم تناسب طلایی امیدوار است نگرانی های شما با مطالعه این پست برای خرید از بین برود و به راحتی بتوانید مکمل اصل از فرع را شناسایی کنید. توصیه می کنم پست بهترین مکمل های چربی سوز ما را قبل از خرید هر مکملی مطالعه کنید. با آرزوی بهترین ها برای شما

نویسنده : محمدرضا نعیمی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت دار *

امکان استفاده از <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> تگ ها و ویژگی های: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*