پاکسازی بعد از دوره مکمل (همچنین پاکسازی استروئید)

راهکار های پاکسازی بدن بعد از دوره مکمل و استروئید ها

پاکسازی بعد از دوره مکمل یکی از امور مهم بعد از هر دوره مصرفی برای ورزشکاران می باشد. شاید یک تشبیه خوب این باشد که یک اتاق رو در نظر بگیرید که بسیار بهم ریخته و نامنظم می باشد که احتیاج به مرتب شدن و تمیزکاری دارد. بدن ما نیز پس از مصرف مکمل ها و استروئیدها به همین حال و روز دچار می شود. البته این امر یکی از اتفاقات ناخواسته در کنار فواید فراوان مصرف صحیح مکمل های بدنسازی می باشد. اگر حالا از خوندن این پست خسته شدید و به دنبال اصل مطلب می گردید پیشنهاد می کنم به قسمت خلاصه در انتهای این پست بروید. 

یک برنامه پاکسازی بعد از دوره مکمل خوب جنبه های مختلفی دارد که همه آنها باید برای به دست آوردن نتیجه   مورد نظر باید مورد استفاده قرار گیرند. ۳ جنبه باید در یک برنامه پاکسازی خوب وجود داشته باشد:

  • پاک کردن سموم بدن

  • کاهش قرار گرفتن در معرض سموم.

  • در دوره پاک سازی از تغدیه و مواد غذایی مناسب استفاده کنیم.

در ادامه هر یک از قسمت های به طور خلاصه توضیح داده میشود.

قسمت اول : پاکسازی سموم بدن

مرحله اول : اولین و اصلی کاری که باید انجام شود ، پاکسازی و باز کردن کانال های دفع ، به ویژه روده بزرگ است. پاکسازی روده بزرگ معمولاً با ملین های گیاهی انجام می شود. آب درمانی (مصرف آب به مقدار زیاد) روده نیز یکی از راه های سم زدایی روده می باشد. این کار درابتدا برنامه پاکسازی باید انجام شود تا اجازه دهیم سموم به طور مؤثر از بدن پاک شوند. این روند معمولاً ۲-۳ روز طول می کشد.

اهمیت روده بزرگ در پاکسازی بدن:

روده بزرگ و اهمیت آن

پاکسازی بعد از دوره مکمل – روده بزرگ

پاکسازی روده بزرگ، اولین و مهمترین مرحله از هر برنامه سم زدایی است . اگر بیشتر افراد مجبور بودند فقط یک روش سم زدایی را انتخاب کنند ، تمیز کردن روده بزرگ احتمالاً مفیدترین و تنها انتخابی خواهد بود که داشته اند. چرا پاکسازی روده بزرگ مهم است؟ خوب ، روده بزرگ بزرگترین منبع از بین بردن سموم و مود دفعی بدن است. تمام ضایعات و درصد زیادی از زباله های سمی از طریق روده بزرگ از بین می روند. اگر روده بزرگ در وضعیت اولیه نباشد ، سایر روش های سم زدایی بسیار کمتر و حتی بی فایده خواهند بود.

راه کارهای پاک کردن روده بزرگ :

بهترین راه کار استفاده از ملین های گیاهی و در مرحله دوم خوردن مقدار زیاد آب و در نهایت استفاده از سبزیجات می باشد. یک توصیه کلی است که نباید بیش از ۱ هفته از ملین ها به طور مداوم استفاده کرد.

در منابع مختلف موثرترین شکل ملین به شکل پودر گیاهان ، درون یک کپسول ژلاتین است. این کپسول ژلاتینی کمک می کند تا رسیدن کپسول به روده بزرگ دست نخورده بماند. توصیه می کنم هر ۲-۳ ساعت یک بار مصرف کنید ، تا زمانی که اثر خوبی نداشته باشید.  ولی راه کار های طبیعی نیز وجود دارد.

اهمیت روده و روش سم زدایی

پاکسازی بعد از دوره مکمل – میلین گیاهی کپسولی

ملین گیاهی چیست ؟

به زبان ساده، ملین ها گیاهی خوراکی هایی هستند که عمل دفع مدفوع را آسان تر می کنند و به رفع یبوست نیز کمک می کنند. به تعدادی از ملین های گیاهی موثر در پاکسازی بعد از دوره مکمل می توان اشاره کرد عبارتند از :

۱- زنجبیل 

اهمیت پاکسازی بدن

زنجبیل ملین سم زدا

زنجبیل یکی از بهترین ادویه هایی است که به عنوان ملین عمل کرده و به درمان یبوست کمک می کند.

۲- زردچوبه

زردچوبه حاوی مقادیر بالایی کورکومین است که می تواند تاثیر مثبتی بر روی دستگاه گوارش بگذارد و برای درمان سندرم روده تحریک پذیر و یبوست مفید است.

۳- برگ سنا

سنا به عنوان یک ملین قوی گیاهی شناخته شده که باعث افزایش حرکات روده و درمان یبوست می شود.

۴- آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا که از پوشش داخلی برگ های آن به دست می آید به عنوان یک درمان طبیعی برای یبوست و افزایش حرکات روده شناخته می شود.

۵- روغن زیتون 

اهمیت سم زدایی

پاکسازی بعد از دوره مکمل – روغن زیتون

تحقیقات نشان داده که مصرف روغن زیتون می تواند به عنوان یک ملین ملایم برای درمان یبوست مفید باشد.

۶- روغن نارگیل 

محققان می گویند که روغن نارگیل برای پاکسازی روده و درمان یبوست مفید است و به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.

۷- لوبیا 

حبوبات مانند لوبیا و نخود فرنگی یکی از بهترین غذاهای ملین هستند که به هضم غذا کمک کرده و یبوست را درمان می کنند.

۸- آجیل و مغزیجات خام

آجیل و مغزیجات خام از جمله تخم کتان، تخمه کدو تنبل، بادام، گردو، کنجد، چیا و تخمه آفتابگردان غنی از فیبر، ویتامین E، پروتئین، روی و سایر مواد مغذی ضروری هستند و برای درمان یبوست مفید می باشند.

۹- سرکه سیب

سرکه سیب

سرکه سیب – پاکسازی بعد از دوره

سرکه سیب حاوی مقادیر بالای اسید استیک است که حرکت مواد در روده را بهبود بخشیده و به درمان یبوست کمک می کند.

۱۰- سبزیجات

سبریجات برگ سبز مانند کلم، اسفناج، یونجه و خردل سبز حاوی مقادیر بالای فیبر هستند که به درمان یبوست کمک می کند.

پاکسازی کبد ، کلیه ها و جریان خون

پس از اتمام مرحله اول کار ، می توان روش هایی برای پاکسازی سموم از کبد ، کلیه ها ، خون و پوست استفاده کرد. چای های گیاهی مختلف معمولاً به مقدار زیادی مصرف می شوند . از گیاهان تلخ مانند قاصدک برای تحریک و پاکسازی کبد می توان استفاده می شود. گیاهانی مانند جعفری و بومادران و بابا ادم برای تمیز کردن کلیه ها خصوصاً به صورت چای از اهمیت بالایی برخوردار هستند. گیاهانی مانند شبدر قرمز و قاصدک نیز برای تمیز کردن خون و همچنین سایر قسمت های بدن بسیار عالی هستند. این کار به مدت ۴-۷ روز پس از پاکسازی روده بزرگ ادامه می یابد.

قسمت دوم : محدود کردن قرار گرفتن در معرض سموم

کاهش مصرف مواد فرآوری شده

پاکسازی بعد از دوره حجم – کاهش مصرف سموم

این کار در رابطه با قسمت های ۱ و ۳ کار می کند. شما می توانید تا بسیاری از این مراحل در شروع برنامه سم زدایی خود ، تا پایان آن استفاده کنید . این دستورالعمل ها برای اجرای در زندگی روزمره نیز مفید هستند. دو منبع ایجاد سم وجود دارد که عبارتند از  آنهایی که در اطراف محیط شما هستند و آنهایی که مصرف می کنید . برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض سم ، چند دستورالعمل اساسی را دنبال کنید:

الف ) از مواد شیمیایی که وارد بدن خود می کنید آگاه باشید و آن ها را کاهش دهید. مانند دود سیگار، قیلیان و مواد الکلی و مشروبات الکلی

ب) از غذاهایی به صورت فرآوری شده هستند خودداری کنید.  در یک برنامه سم زدایی باید از غذاهای طبیعی استفاده شود.  میوه ها و سبزیجات باید به مقدار زیاد خورده شوند. کربوهیدرات ها و منابع پروتئین باید تا حد امکان طبیعی و پاک نگه داشته شوند.

د) نوشیدنی های خود را به آب ، چای ، سبزیجات و شیک های میوه محدود کنید.

قسمت سوم : تغذیه

پاکسازی بدن بعد از دوره مکمل

تغذیه سالم یکی از روش های پاکسازی

هر سلول بدن شما دائما تعویض می شود . برخی از سلول ها هر چند روز یکبار جایگزین می شوند ، در حالی که برخی دیگر هر چند ماه جایگزین می شوند. بدون تغذیه مناسب ، تمام سلول ها قادر به تعویض نخواهند بود. یادتان باشد که در دوره سم‌زدایی، بعضی از این مواد غذایی از بدنتان دفع شده و بیش از پیش نیاز به جایگزینی این مواد مورد نیاز خواهید داشت.

میوه ها و سبزیجات

تمام میوه ها و سبزیجات برای برنامه غذایی سم زدایی عالی هستند. انتخاب فیبر بسیار عالی است. تلاشتان در این دوره بر این باشد که بیشتر مواد غذایی دریافیتان خام باشد برای مثال  هویج ، کرفس ، سیب ، انواع توت ها ، چغندر ، آناناس ، هندوانه ، پرتقال و غیره و غیره. همه آنها گزینه های خوبی هستند. برای یک برنامه سم زدایی ، محصولات ارگانیک بهترین محصول هستند ، زیرا آنها دارای مواد مغذی بیشتری هستند.

آبمیوه ها، پروتیئن ها ، چربی ها (امگا ۳ و امگا ۹ که در بذر کتان یا روغن و یا مکمل های روغن ماهی است) است نیز جز مواد با ارزش در پاکسازی بعد از دوره مکمل می باشند.

خلاصه :

۱- برنامه پاکسازی

الف ) ابتدا روده را به مدت ۲-۳ روز تمیز کنید ، تا زمانی که مطمئن باشید همه مواد زاید اضافی تمیز نشده اند. (با استفاده از ملین های گیاهی یا دارویی)

ب) پاک سازی کبد، محرک های کلیه و خون را توسط چای های گیاهی گفته شده (جعفری، بومادران، بابا ادم برای کلیه و قاصدک برای کبد و شبدر قرمز برای تصفیه خون ) به مدت ۴-۷ روز پس از پاک سازی روده انجام خواهیم داد.

۲- عدم ورود مواد مضر به بدن در هنگام پاکسازی

در این بازه زمانی باید تا حد امکان از مصرف مواد الکلی و یا پروتیئن و مواد غذایی غیر طبیعی و فرآوری شده جلوگیری کنیم تا بدن بتواند به طور ۱۰۰ درصدی به پا کسازی خود بپردازد.

۳- تغذیه

در حین دوره پاک سازی مصرف مواد حاوی فیبر مانند سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی خود قرار دهید. استفاده ار آّمیوه ها و موادحاوی امگا ۳ و امگا ۶ نیز به فرآیند پاک سازی کمک خواهد کرد.

در این پست به راه کار های ارایه شده برای پاکسازی بعد از دوره مکمل و همچنین استروئید با روش طبیعی پرداخته شد. در پست هایی بعدی تلاش خواهیم کرد اطلاعاتی از  دارو های دوره پاکسازی نیز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پیشنهاد می کنیم  پست های ۵ عارضه جانبی تزریق تستسترون که حتما باید بدانید و تستسترون و بدنسازی که در زمینه مرتبط است را حتما مطالعه کنید. سایت تناسب طلایی برای آگاهی بخشی به شما عزیزان فعالیت میکند و امیدواریم ما رو از نظرات خود درباره این پست بهرمند کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت دار *

امکان استفاده از <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> تگ ها و ویژگی های: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*