۵ عارضه جانبی تزریق تستسترون که حتما باید بدانید

تاثیرات تستسترون

کسایی که باشگاه میرن شاید خیلی اسم ماده ای به نام تستسترون رو شنیده باشند اگه اطلاعاتی درباره این ماده نداری و می خوای تازه باهاش آشنا شی قبل از خوندن این پست بهت پیشنهاد می کنم پست تستسترون و بدنسازی رو بخونی و بعد سراغ این مطلب بیایی.

وقتی بدن خودمان را با بدن ورزشکاران حرفه ای مثل فیل هیث مقایسه میکنیم، فورا به دنبال یک میان بر برای افزایش قدرت، حجم و کات کردن عضلات خود میگردیم. به نظر میرسد که اولین و ابتدایی ترین میان بر برای ورزشکاران تزریق تستسترون میباشد. اگر شما جزء این دسته از ورزشکاران هستید و برای تزریق تستسترون برنامه خاصی دارید، اجازه بدهید که قبل از آن شما را با تعدادی از پیامد های منفی تزریق تستسترون آشنا کنم:

 1. میخواهید بچه دار شوید؟ فراموشش کنید.

  تاثیرات تستسترون - ناباروری

  تاثیرات تستسترون – ناباروری

  دوستان، مسئله رو جدی بگیرید: تزریقات تستسترون تولید اسپرم در بدن را کاهش میدهد یا اصلا باعث متوقف شدن آن میشود. این مسئله یک شایعه یا داستان ترسناکی نیست که من ساخته باشم تا شما را از مصرف تستسترون دور نگه دارم؛ این علم است. نتایج صدها، نه هزاران، مطالعه نشان داده است که تزریق تستسترون توسط آقایان باعث کاهش توان باروری میشود.

  شاید الان با خودتان بگویید که من الان قصد بچه دار شدن ندارم و در آینده تزریق تستسترون را قطع میکنم. اما بگذارید همینجا به شما بگویم که نتایج تحقیقات ثابت کرده است که تاثیرات تزریق تستسترون برروی اسپرم ها حتی بعد از ۵ یا ۱۰ سال باقی میماند. پس توصیه من به شما این است که مخاطرات و عواقب مربوط به بارداری را هنگام تزریق این ماده در نظر بگیرید.

 2. در طولانی مدت میزان تستسترون در بدن شما کمتر خواهد شد

  همین الان، ممکن است از خودتان بپرسید:” اگر من تستسترون به بدنم تزریق کنم، چطور مقدار این ماده در بدن من کاهش پیدا میکند؟ “

  دلیلش در این موضوع است: بدن شما استاد تعادل است و همیشه نیز در جست و جوی تعادل میباشد. اگر شما تستسترون را به صورت مصنوعی به بدن خود تزریق میکند، بدن شما تولید طبیعی تستسترون را متوقف میکند تا مقدار تستسترون تزریقی را جبران کند و به تعادل برسد.

  اگر شما این مسائل را جدی نگیرید و در اوایل جوانی سطح طبیعی این هورومون را کاهش یا افزایش دهید، منتظر پیامدهای جبران ناپذیر آن مثل خستگی، نوسانات خلقی، سطح پایین تر تستسترون طبیعی و تاثیرات استروژن-محور مانند سینه های افتاده باشید.

 3. تمرین کردن بسیار دشوار میشود!

  تاثیرات تستسترون - مشکل در تمرین

  تاثیرات تستسترون – مشکل در تمرین

  یه لحظه صبر کنید. چه اتفاقی اّفتاد؟؟ مگر ما تستسترون تزریق نمیکنیم که بهتر تمرین کنیم؟ مگر ما تستسترون تزریق نمیکنیم که عصلات بهتری داشته باشیم؟

  بله، درست میفرمایید.اما، تزریق تستسترون ۲ عارضه جانبی دارد که میتوانند فرایند تمرین را به مخاطره بیاندازند: تنگی نفس و درد سینه.

  نتایج پژوهش ها نشان داده اند که تزریق استرویئد به خصوص در هنگام انجام فعالیت بدنی باعث کاهش تنفس میشود. به گفته ما اعتقاد ندارید؟ کافی است در مجلات بدنسازی معتبر مختلف جست و جو کنید و آنگاه متوجه صحت این مطالب میشود.

  ابتدا که تستسترون مصنوعی کشف شد، متخصصان پزشکی از آن برای درمان سرطان سینه برای خانم و سطح پایین تستسترون برای آقایان مسن استفاده میکردند. حتی در آن زمان هم از درد سینه به عنوان یک کدام از عوارض جانبی مصرف تستسترون یاد میشد و امروزه هم پزشکان به افراد مصرف کننده این ماده در رابطه با این مهم اخطار میدهند. این درد در صورت گسترش به گردن، شانه و دست های شما میرسد و شما را از داشتن یک تمرین سازنده و پرانرژی محروم میکند.

 4. ریزش مو

  تاثیرات تستسترون - ریزش مو

  تاثیرات تستسترون – ریزش مو

  آیا به زیبایی و فرم موهای خود اهمیت میدهید؟ اگر اینطور است این قسمت را با جدیت دنبال کنید.

  زمانی که مقدار تستسترون در بدن خود را از طریق تزریق مصنوعی آن بالا میبرید، به طور همزمان مقدار ماده دیگری در بدن به نام دی-هیدرو تستسترون (DHT) افزایش میابد. ناگفته نماند که سطوح بالای DHT چه در آقایان و چه در خانم ها باعث ریزش مو میشود.

 5. بی خوابی

  تاثیرات تستسترون - بی خوابی

  تاثیرات تستسترون – بی خوابی

  امروزه به لحاظ کاملا علمی ثابت شده است که مصرف تستسترون تاثیرات مخربی روی ساعات و کیفیت خواب دارد. در بهترین سناریو ممکن تزریق تستسترون باعث کم خوابی میشود در بدترین حالت باعث به وجود آمدن اختلال بی خوابی میشود که در آن امکان دارد فرد چند روز نخوابد.

  از آنجایی هم که خوابیدن یک کدام از عناصر اصلی ریکاوری در تمرین است، شما ممکن است از طریق تزریق این ماده استراحت کافی نداشته باشید و خودتان را در معرض هزار و یک مشکل از جمله آسیب دیدگی و خستگی قرار دهید.

   

  راه حل چیست؟

  مثل روز برای جامعه بدنسازی روشن است که تستسترون باعث افزایش قدرت و حجم عضله میشود. اگر تزریق تستسترون این همه پیامدهای منفی به همراه دارد پس من به عنوان یک بدنساز که سودای خوب شدن در سر دارم چه کنم؟ پاسخ ما این است که با استفاده از مواد افزایش دهنده تستسترون میتوانید باکمترین عارضه جانبی سطح این هورمون را در بدن بالا ببرید.

  در پست های بعدی در رابطه با این مواد غذایی به صورت مفصل تر توضیح خواهیم داد…

  راستی ما رو در هرچه بهتر شدن محتوا سایت با قرار دادن نظرات خود یاری کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری علامت دار *

امکان استفاده از <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> تگ ها و ویژگی های: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*